KAIP IŠSIRINKTI VAIZDO REGISTRATORIŲ?

Sep 10, 2019
KAIP IŠSIRINKTI VAIZDO REGISTRATORIŲ?

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMĄ VAIZDO REGISTRATORIŲ?

Kaip sužinoti automobilio klasę? Vaizdo registratorius tai vaizdą ir garsą fiksuojantis, duomenis kaupiantis prietaisas, kuris padeda išsiaiškinti kas įvyko autoįvykio metu, ar apsisaugoti nuo melagingų parodymų, tačiau skirtingi vairuotojai turi skirtingus poreikius. Vaizdo registratorius yra nepamainomas liudininkas, todėl dauguma vairuotojų nusprendžia įsigyti vaizdo registratorių, kad apsaugotu save. Svarbu įsitikinti, kad vaizdo registratoriaus modelis kurį išsirinkote yra patikimas. Apie patikimuma išduoda prekei skiriama garantija. Ar vaizdo registratorius patikimas parodo ir jo galimybė veikti esant skiringoms sąlygoms. Pavyzdžiui, registratorius turėtų lengvai atlaikyti aukštesnes temperatūras, tokiais atvėjais kai saulėkaitoje paliktas automobilis prikaista.

Vieno kanalo ar Dviejų kanalų?

Vieno kanalo vaizdo registratorius tai labiausiai paplitęs variantas paprastai montuojamas ant priekinio transporto priemonės stiklo. Vieno kanalo registratoriai filmuoja vaizdą tik iš priekio. Šie vaizdo registratoriai yra gerokai pigesni už tokios pat kokybės dviejų kanalų vaizdo registratorius.

Dviejų kanalų vaizdo registratoriai yra montuojami ir transporto priemonės priekyje ir gale. Šie vaizdo registratoriai filmuoja vaizdą iš priekio ir iš galo. Jų kaina yra didesnė negu vieno kanalo vaizdo registratorių.Vaizdo kokybė

Norint, kad vaizdo registratoriaus fiksuojamas vaizdas būtų geros kokybės reikia atkreipti dėmesį į rezoliucija. Ji turėtu būti bent 720p (1280x720 pikeslių), geresnei kokybei reikalinga 1080p (1920x1080 pikselių) ar 1440p (2560x1440 pikselių), o pačiai geriausiai 4K(3840x2160 pikeslių). Didesnė rezoliucija dažniausiai reiškia ir geresnę kokybę, tačiau to negarantuoja. Tai pat kokybiško filmavimo aspektas yra registratoriaus matymo kampas, kuris idealiausiu atvėjų 180 laipsnių, kadangi sumažėja aklosios zonos teritorija.


Kitos svarbios funkcijos

-Patogumas. Dauguma vaizdo registratorių kraunami laidais prijungtais prie USB adapterių kurie savo ruožtu prijungti į cigarečių pridegimui skirtus lizdus. Kad laidas nekabotu kai kurie vairuotojai paslepia po transporto priemonės interjieru, tereikia išsirinkti pakankamai ilgą laidą ir sugalvoti jo pravedimo kelią. Žinoma apsikarstyti laizdais nėra labai patogu, todėl galima rinktis magnetinius vaizdo registratorius kurie ypač lengvai nuimami, o nuėmus juos galima parsinešti ir pasikrauti namie. Be to kai kurie vaizdo registratoriai turi jiems priskirtų išmaniųjų programėlių, kurios leidžia užfiksuotą medžiagą tvarkyti telefone ar planšetėje.


-Naktinis rėžimas. Naktinio rėžimo galimybė leidžia išlaikyti gerą vaizdo kokybę esant net ir tamsiuoju paros metu.


-GPS tai funkcija, kuri auto įvykio metu nurodo tikslią lokaciją, bei jūsų važiavimo kelią. Paprastai visi registratoriai su GPS funkcija turi ir intergruota akselormetrą, kuris nurodo važiavaimo greitį.


-Ciklinis įrašymas reiškia, kad užsipildžius atminties kortelei naujesni duomenys yra įrašomi vietoj pačių seniausių.


-G-force daviklis išsaugo informacija automatiškai aptikus smūgius. Be to, informacija, kuri buvo įrašinėjima cikliškai tampa apsaugota nuo perraštmo.


-Parkavimo rėžimas pradeda įrašinėti jeigu aptinka susidurimą kol automobilis stovi priparkuotas. Naudinga funkcija bandant nustatyti kas įpuolė į jūsų automobilį kol buvote jį palikę parkavimo aikštelėje.
Judesio aptikimas leidžia vaizdo registratoriui pradėti įrašinėti vos autransporto priemonė pajuda iš vietos ir automatiškai išsijungia kai automobilį paliekat stovėti ilgesniam laikui. Tai ypač paranku jeigu nenorite kaskart pradėdami važiuoti įjunginėti ir išjunginėti vaizdo registratoriaus.


Atminties kortelė Atminties kortelė kurią dėsite į savo vaizdo registratorių yra vienas iš svarbiausių aspektų, nes greitis kuriuo atminties kortelė sugeba įrašyti informacija gali įtakoti vaizdo medžiagos kokybę, atminties kortelės talpa įtakos išsaugotos medžiagos kiekį. Geresnės kokybės duomenims reikalinga didesnė talpa.

Atminties kortelės būna kelių tipų:
• SD kortelės, kurių išmatavimai 32 x 24 x 2.1mm ir sveria apie 2g.
• mircoSD kortelės, kurių išmatavimai 11 x 15 x 1mm, svoris yra 0.5g.
• miniSD kortelės

Rekomenduotina yra pirkti 10 klasės kortelę, kadangi nors kitos kortelės ir veiks jos gali nepalaikyti aukšto kadrų dažnio (angl. FPS). Optimaliausias variantas vaizdo registratoriui 128GB, SDHC, 10 klasės mircoSD atminties kortelę. Su tokia kortele neturėtu kilti rūpesčių, o bendras įrašymo laikas įrašynėjant 1080p rezoliucija sieks apie 12 valandų. Svarbiausia įsitinkinti, kad jūsų turimas vaizdo registratorius palaikytų atminties kortelę.


Vaizdo registratorių būna įvairiausių dydžių ir formų. Dauguma nori vaizdo registratorių kurie netrauktų vagišių dėmesio, būtų kopaktiškas ir paprastas naudoti įrankis, bei turėtu vieną kitą papildomą funkciją.